Wspieram Kasisi :)

13 listopada 2013

Wdzięczność

Naukowcy twierdzą, że ludzie, którzy potrafią dziękować, są szczęśliwsi. Przeprowadzono eksperyment, który polegał na tym, że jedna grupa osób przez miesiąc codziennie w zeszycie notowała 5 rzeczy, za które tego dnia są wdzięczni, natomiast druga musiała wskazać 5 porażek, które wydarzyły się w ciągu dnia. Poziom szczęścia wśród osób w pierwszej grupie wzrósł o 25%. (swoją drogą - czy szczęście można mierzyć procentami? pewnie niektórzy jak sobie dodadzą procentów, to są szczęśliwsi...)

No cóż... Sprawdźmy więc empirycznie, czy to jakiś blef, czy może za miesiąc będę szczęśliwsza niż jestem dzisiaj ;) a wiedzieć musicie, że jestem pesymistką... Do tego bezdomną, bo wciąż bez swojego kąta. Do tego singielką (brrrrrrr nienawidzę tego słowa, a jeszcze bardziej stanu).

Ale mam w końcu potrzebę zmian. W KOŃCU! I zamierzam spróbować. Jak się nie uda. To kij w oko tym naukowcom. Ale jeśli za miesiąc okaże się, że jestem spokojniejsza, bardziej pogodzona ze swoim losem, częściej się uśmiecham, łatwiej sobie radzę z porażkami, to będę chyba... szczęśliwa.

Dziś dziękuję za to,
  1. że Pan Bóg stworzył kogoś kto wymyślił LIDLA i tę cudowną promocję wanilia za 4,44 :D dzięki temu wyprodukuję swój domowy cukier WANILIOWY (zauważyliście że w sklepach sprzedawany jest waniLInowy? jakaś chemiczna podróba :P ) i użyję go do wypieków, naleśników i tym podobnych kalorycznych bomb. 
  2. dziękuję za warszawskie metro :) 
  3. dziękuję za rozmowę z moim eksem - w końcu pogadaliśmy jak ludzie, no ale i tak wciąż jestem do jego obecnej dziewczyny uprzedzona, choć wiem, że dobrze trafił, jest pod dobrą opieką... 
  4. dziękuję za zimno - niech wyziębia zarazę z powietrza
Życzę wszystkim dobrej nocy / miłego dnia :)
Coco

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz